آکواریوم های تپه مرجانی

نمایشگاه و فروشگاه تهران
آکواریوم تپه مرجانی

نمایشگاه و فروشگاه تهران

آکواریوم تپه مرجانی به طول ۲۰۰ سانتی متر، عرض 6۰ سانتی متر و ارتفاع ۷۰ سانتی متر با گنجایش 900 لیتر که با تجهیزات کامل در حال کار می باشد و درون آن انواع مرجان های نرم و LPS به همراه گونه های بسیار خاص ماهیان آب شور قرار داده شده است.

آکواريوم مجتمع تجاري تيراژه
آکواریوم تپه مرجانی

آکواريوم مجتمع تجاري تيراژه

دو آکواریوم با ابعاد ۲۰۰ سانتی متر طول، ۷۰ سانتی متر عرض و ۸۰ سانتی متر ارتفاع با حجم 1200 لیتر به مدت یکسال به عنوان نمونه های تبلیغاتی در مجتمع تجاری تیراژه به صورت آکواریوم های تپه مرجانی راه اندازی شده بود.

آکواريوم در منزل شخصی
تهران - کردان

آکواريوم در منزل شخصی

این یک آکواریوم تپه مرجانی با ظرفیت 5000 لیتر بوده که در یک منزل شخصی توسط تیم شرکت دلفیران طراحی، اجرا و راه اندازی شده است و در حال حاضر بیش از 60 گونه مختلف از مرجان ها و بی مهره های دریایی و 30 گونه مختلف از ماهی های مناسب برای آکواریوم های تپه مرجانی در آن نگهداری می شود.

آکواريوم در منزل شخصی
تهران - شهرک غرب

آکواريوم در منزل شخصی

این یک آکواریوم تپه مرجانی با ظرفیت 1200 لیتر بوده که در یک منزل شخصی توسط تیم شرکت دلفیران طراحی، اجرا و راه اندازی شده است و در حال حاضر بیش از 80 گونه مختلف از مرجان ها و بی مهره های دریایی و ۳۰ گونه مختلف از ماهی های مناسب برای آکواریوم های تپه مرجانی در آن نگهداری می شود.

دفتر اصفهان
آکواریوم تپه مرجانی

دفتر اصفهان

آکواریوم با ابعاد 110 سانتی متر طول، 50 سانتی متر عرض و 60 سانتی متر ارتفاع با حجم 350 لیتر از نوع آکواریوم تپه مرجانی است که برای نگهداری از انواع مرجان های نرم، دلقک ها وشقایق ها در دفتر اصفهان در حال راه اندازی است.

آکواريوم در منزل شخصی
تهران - تهران

آکواريوم در منزل شخصی

این یک آکواریوم تپه مرجانی با ظرفیت 2000 لیتر بوده که در یک منزل شخصی توسط تیم شرکت دلفیران طراحی، اجرا و راه اندازی شده است و در حال حاضر بیش از 100 گونه مختلف از مرجان ها و بی مهره های دریایی و 35 گونه مختلف از ماهی های مناسب برای آکواریوم های تپه مرجانی در آن نگهداری می شود.

آکواريوم در منزل شخصی
تهران - بزرگراه شهید گمنام

تهران - بزرگراه شهید گمنام

این یک آکواریوم تپه مرجانی حرفه ای است که با طول ۲ متر و عرض و ارتفاع ۷۰ سانتی متر می تواند برای نگهداری از انواع مرجان ها و بی مهرگان و همچنین ماهیان مناسب با آنها مورد استفاده قرار گیرد. ظرفیت این آکواریوم ۹۸۰ لیتر بوده که در یک منزل شخصی با طراحی مدرن و متناسب با دکوراسیون داخلی و فضای موجود توسط تیم دلفیران طراحی، اجرا و راه اندازی شده است. برای نورپردازی این آکواریوم از ۶ عدد از لامپ های ۴۶ وات حرفه ای دلفیران استفاده شده که تمامی دامنه های نوری مورد نیاز را برای رشد و زندگی مرجان ها و انواع بی مهرگان فراهم می کند.

آکواريوم نانو دلفیران
تهران - نمایشگاه و فروشگاه دلفیران

آکواريوم نانو حرفه ای تپه مرجانی

یک نمونه از آکواریوم تپه مرجانی نانو دلفیران که در محل فروشگاه و نمایشگاه تهران راه اندازی شده است. این آکواریوم با طول و عرض ۶۰ سانتی متر و ارتفاع ۵۰ سانتی متر با ظرفیت 150 لیتر با یک سیستم فیلتراسیون کامل برای نگهداری از انواع مرجان های نرم و سخت با پلیپ بزرگ مناسب است. در حال حاضر در این آکواریوم از انواع مرجان های سخت و نرم و ماهی های مناسب با ساختار های مرجانی نگهداری می شود. برای سیستم روشنایی این آکواریوم از یک لامپ ال ای دی حرفه ای ۴۶ وات دلفیران استفاده شده است که تاثیر مثبتی در سلامت و رشد انواع آبزیان فتوسنتز کننده به خصوص مرجان ها داشته و تمامی طول موج های مناسب را برای زندگی و نمایش مناسب آنها ایجاد می کند.

آکواریوم های فقط ماهی

نمایشگاه و فروشگاه تهران
آکواریوم فقط ماهی

آکواریوم فقط ماهی

این آکواریوم با ابعاد ۲۰۰ سانتی متر طول، ۱۴۰ سانتی متر عرض و ۱۰۰ سانتی متر ارتفاع با حجم ۲۸۰۰ لیتر در محل فروشگاه و نمایشگاه تهران ساخته و راه اندازی شده است. درون این آکواریوم می توانید انواع گونه های ماهی مهاجم و نیمه مهاجم مثل انواع خروس و پروانه ماهی را در سایز های بزرگ مشاهده کنید.

آکواريوم در منزل شخصی
اصفهان- شهرک ولی عصر

آکواریوم فقط ماهی

این آکواریوم با ابعاد ۸۰ سانتی متر طول، ۴۰ سانتی متر عرض و ۷۰ سانتی متر ارتفاع با حجم ۲۳۰ لیتر در اصفهان منزل شخصی توسط تیم دلفیران جهت نگهداری از انواع ماهی های دریایی صلح طلب و نیمه مهاجم با قابلیت ارتقاء به سیستم آکواریوم مرجانی طراحی، اجرا و راه اندازی شده است.

آکواریوم های خاص

نمایشگاه و فروشگاه تهران
آکواریوم اسب های دریایی

آکواریوم اسب های دریایی

این آکواریوم با ابعاد ۶۰ سانتی مترطول، ۳۰ سانتی متر عرض و ۶۰ سانتی متر ارتفاع با حجم ۱۱۰ لیتر برای نگهداری از انواع اسب های دریایی زرد و نارنجی تکثیری در محل نمایشگاه و فروشگاه تهران راه اندازی شده است.

آکواریوم های پارک دلفین کیش

اولين آکواريوم عمومي آب شور در ايران

اصلاح و راه اندازي آكواريوم پارك دلفين

آکواريوم پارک دلفين بزرگترين آکواريوم آب شور ايران با راهرويي به طول 70 متر و چهار مخزن بزرگ آب به حجم تقريبي 300 متر مکعب (300/000 ليتر) مي باشد و انواع گوناگوني از ماهيان زيباي خليج فارس ودرياي عمان را در خود جاي داده است.

سيستم تصفيه و پمپاژ آب اين آکواريوم اصلي پارک توسط شرکت تجارت بين المللي ثابت از اروپا وارد گرديده است. عمليات ساخت و فضا سازي سازه آکواريوم اسفند ماه سال 1386توسط واحد فني و مهندسي پارک دلفين با نظارت مهندس اسلامي آغاز گرديد و در فروردين ماه سال 1387به اتمام رسيد. نصب تأسيسات و سيستم فيلتراسيون اين آکواريوم طي مهر الي آذر ماه سال 1387 انجام شد.

به دليل عدم هماهنگي سيستم فيلتراسيون طراحي با شرايط آب و هوايي موجود در جزيره کيش مهندس اسلامي با توجه به بررسي هاي صورت گرفته اصلاحاتي را بر روي سيستم فيلتراسيون انجام داده و در نهايت تا زمان حضور در مجموعه به عنوان مدير واحد آکواريوم موفق به نگهداري از گونه هاي موجود شد.

بعد از اصلاح و راه اندازي آکواريوم اصلي سه حوضچه آب شور و دو آکواريوم نيز طراحي و ساخته شد و در اين مدت به بهره برداري رسيد.

حوضچه خارپوستان
پارک دلفین کیش

حوضچه خارپوستان

براي ايجاد جلوه ديداري متفاوت و امکان برقراري رابطه بيشتر بين بازديدکنندگان و برخي از گونه هاي خاص دريايي مثل انواع خارپوستان اين حوضچه طراحي و اجرا شد.

در اين حوضچه انواع ستاره هاي دريايي، توتيا ها، خيارهاي دريايي و سکه هاي شني نگهداري مي شود. که به بازديد کنندگان امکان ديدن اين موجودات از فاصله نزديک و در برخي موارد امکان لمس اين مخلوقات شگف انگيز را مي دهد.

حوضچه مرجان ها
پارک دلفین کیش

حوضچه مرجان ها

غواصي در آبهاي آزاد يک تجربه شگفت انگيز و خارق العاده است که مي تواند شما را در شرايط بسيار متفاوتي قرار داده و شما را با دنيايي ديگر آشنا کند.

با توجه به غواصي هاي انجام شده در آبهاي زيباي خليج هميشه فارس و سواحل جزيره زيباي کيش طرح برپايي حوضچه مرجان ها يا تپه هاي مرجاني مطرح شد ، که مي تواند جلوه اي ديداري مشابه زمان غواصي را براي بيننده ايجاد کرده و امکان نمايش اين اکوسيستم هاي زيبا را از زاويه اي متفاوت فراهم کند. لذا طرح سيستم فيلتراسيون و ساختار مخزن توسط مهندس اسلامي تکميل و اجرا شد

آکواريوم دلقک ها و شقايق ها
پارک دلفین کیش

آکواريوم دلقک ها و شقايق ها

شايد به جرات مي توان گفت که يکي از زيباترين و عجيب ترين ترکيب ها در اکوسيستم تپه هاي مرجاني وجود دلقک ماهي ها و شقايق هاي دريايي در کنار هم باشد. که همزيستي بسيار زيبايي را بوجود آورده است.

رقص دلقک ماهي ها در ميان بازوهاي زيباي شقايق هاي دريايي يکي از صحنه هاي بسيار ديدني در اقيانوس هاست. به دليل جذابيت بسيار بالاي اين گونه ها تصميم به برپايي يک آکواريوم در پارک دلفين با ترکيب انواع گونه هاي دلقک ماهي ها و شقايق هاي دريايي گرفته شد.

طراحي و اجراي اين سيستم نيز توسط مهندس اسلامي و تيم دلفيران انجام و به بهره برداري رسيد. و مي تواند از آن به عنوان يکي از پر طرفدار ترين بخش هاي آکواريوم نام برد.

آکواريوم اسب های دریایی
پارک دلفین کیش

آکواريوم اسب های دریایی

اسب های دریایی از گونه هاي بسيار خاص و نادري هستند که رفتار و حرکات بسيار منحصر به فردي داشته و از طرف ديگر داراي رژيم غذايي بسيار خاصي نيز مي باشند. با تلاش مهندس اسلامي سيستم فيلتراسيون اين آکواريوم طراحي، اجرا و راه اندازي شد و با تلاش مهندس سعيدي تغذيه اين موجودات زيبا در آکواريوم پارک دلفين انجام مي شد.

حوضچه سخت پوستان
پارک دلفین ها

حوضچه سخت پوستان

در آکواريوم پارک دلفين حوضچه خاصي براي نگهداري از انواع سخت پوستان دريايي مثل انواع خرچنگ ها و لابستر ها (شاه ميگوها) طراحي و اجرا شد که به دليل شرايط خاص اين حوضچه امکان نگهداري از انواع کوسه هاي کوچک، لاک پشت هاي دريايي و آبزيان خاص نيز در اين حوضچه وجود داشت.