تستر pH

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
7603 HI98100 يكسال گارانتي ۲۱۸,۴۰۰ - ۲ خرید

این دستگاه نسل جدید چکرهای pH شرکت هانا است. این سری دستگاه های اندازه گیری از محبوب ترین انواع دستگاه های اندازه گیری pH در دنیا می باشند که از سال ۱۹۹۱ تا به امروز بیشتر ۱ میلیون دستگاه از این مجموعه در بازار به فروش رفته است. برای انواع مقاصد تحقیقاتی، صنعتی و آکواریومی این دستگاه می تواند به سادگی میزان pH را در محلول آبی مورد نظر شما در بازه ۰ تا ۱۴ و با دقت ۰.۲ به سادگی و با فشار یک دکمه اندازه گیری نماید. این دستگاه به سادگی و به صورت خودکار می تواند به کمک محلول های استاندارد در یک یا دو نقطه کالیبر شود. بر روی دستگاه نشانگر های مربوط به زمان کالیبراسیون، میزان باطری و وضعیت الکترود وجود دارد که می تواند در استفاده بهتر از دستگاه به شما کمک نماید. توجه داشته باشید که قلم دستگاه با طول ۱۰۳ میلی متر و قطر ۸ میلی متر امکان اندازه گیری در نقاطی با دسترسی بسیار پایین را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

مـــــشـــخـــصـــات

مدل HI98100
شرکت سازنده Hanna instruments
مناسب برای آب شیرین بلی
مناسب برای آب شور بلی
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی
مناسب برای گیاه بلی
وزن 50 g
طول 50 mm
عرض 21 mm
ارتفاع 174 mm
ولتاژ 1.5V CR2032 (1) / حدود ۱۰۰۰ ساعت استفاده مداوم v
نام انگلیسی pH Tester

نـظـرات کـاربـران

محمد شریف (1395/07/14  08:51): 0+

با سلام راهنمای استفاده از چکر برای درج در سایت جهت استفاده عموم تقدیم میگردد
راهنمای استفاده از پ – اچ متر هانا 98100
قبل از استفاده کاپ محافظ را بردارید و اگر رسوب داشت نوک آنرا در بافر 7 برای چند ساعت قرار دهید و سپس کالیبره نمایید و این سفیدک در اطراف کاپ طبیعی است و می توانید با آب شستشو دهید .
روش تست : دستگاه را روشن نموده و کاپ را بردارید و نوک الکترود را با آب خالص شستشو دهید و در نمونه قرار دهید و به آرامی حرکت دهید و صبر کنید تا خواندن به پایداری برسد و علامت ساعت حذف شود .
بعد ازهراستفاده الکترود را با آب خالص شستشو دهید و مقداری از محلول 70300 ( کا سی ال _ 3 مولار ) در کاپ محافظ ریخته و کاپ را ببندید و خاموش نمایید . هرگز از آب مقطر یا دیونیزه استفاده نکنید .
کالیبراسیون در دو نقطه : الکترود را با خالص شستشو دهید و دستگاه را روشن کنید . الکترود را داخل بافر 7 قرار دهید و کلید را فشار داده و نگه دارید تا کلمه ( کال ) نمایش داده شود . بافر اتومات شناسایی شده و ( 7.01 ) چشمک میزند تا شاخص به پایداری برسد . هنگامیکه خواندن به پایان رسید ، ناپدید میشود و دستگاه در نقطه 7 کالیبره شده و ( 4.01 ) چشمک میزند .
(( اگر در این مرحله کلید را بفشارید ( استو ) نمایش داده می شود و ذخیره گردیده و به حالت اندازه گیری برمیگردد وعدد 7 به معنی کالیبره شدن در این نقطه نمایش داده می شود ))
سپس الکترود را شستشو دهید و داخل بافر 4 یا 10 برای نقطه دوم کالیبره قرار دهید . بافر بطور اتومات شناسایی شده و نمایش داده می شود و چشمک میزند تا شاخص به پایداری برسد . وقتی خواندن پایان یافت و شاخص ثابت شد ، ناپدید می شود و ( استو ) به نمایش درمی آید و کالیبره ذخیره می شود و دستگاه به حالت اندازه گیری بازمی گردد و اعداد کالیبره به معنی کالیبره شدن در ان نقاط نمایش داده می شود .
کالیبراسیون در یک نقطه ( 4 یا 10 ): الکترود را با اب خالص شستشو داده و دستگاه را روشن می کنیم . کلید را فشار داده و نگه می داریم تا ( کال ) ظاهر گردد و الکترود را داخل بافر قرار می دهیم که اتومات بافر شناسایی شده ، نمایش داده می شود و چشمک میزند تا به پایداری برسد و ثابت گردد . آنگاه ناپدید شده و ( استو ) به نمایش درمی آید و کالیبره ذخیره می شود و دستگاه به حالت اندازه گیری باز می گردد و عدد کالیبره به معنی کالیبره شدن در آن نقطه نمایش داده می شود .
پاک کردن کالیبراسیون : دستکاه را روشن نموده و کلید را فشار داده و نگه می داریم تا ( کال ) نمایش داده شود و رها مینماییم و سپس دوباره فشار داده و نگه میداریم تا ( سی ال ار ) ظاهر شود و سپس رها می کنیم .
تنظیم خاموش شدن اتومات : دستگاه را روشن نموده و کلید را فشار داده و نگه میداریم تا ( دی و-- ، 60 ، 08 ) ظاهر شود و کلید را رها نموده و اکنون با فشار دادن متوالی رنج مورد نظر را تنظیم می نماییم و در نهایت کلید را فشار داده و نگه می داریم تا ذخیره شده و به حالت اندازه گیری بازگردد .
پیام ارور : زمانی است که نیاز به اصلاح و یا تنظیم بافر دارد و باید آنرا تمیز نماییم . الکترود را در محلول کلینر به مدت 15 دقیقه قرار داده و سپس با اب خالص شستشو داده و یکساعت در محلول نگهداری قرار می دهیم و سپس مجدد کالیبره می کنیم .

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت