نمک مرجان پروبیوتیک

نمک مرجان پروبیوتیک

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
7522 5 kg - - - - به زودی
7523 10 kg - - - - به زودی
7524 22 kg - - - - به زودی

یک نمک دریایی مصنوعی بسیار کامل که برای نگهداری و پرورش انواع بی مهرگان دریایی و مرجان های خاص SPS تهیه شده است. فرمول استفاده شده در تهیه این نمک برای ایجاد یک شرایط ایده آل برای انواع آبزیان دریایی آماده سازی شده است. انواع مواد مغذی و ریزمغذی قرار داده شده در این فرمول می تواند به ایجاد شرایط مناسب برای رشد و شاخه زدن مرجان ها کمک نماید. در ساختار این نمک تمامی آمینو اسید ها و ویتامین های مورد نیاز برای رشد مرجان ها به صورت پیش فرض قرار داده شده است. باکتری های فرایند پروبیوتیک به صورت پیش فرض در ساختار این نمک قرار داده شده که می تواند به کاهش میزان نیترات و فسفات و همچنین جلوگیری از رشد عوامل مختلف بیماری زا در آکواریوم شما کمک نماید.

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 5 kg 10 kg 22 kg
شرکت سازنده Aquaforest Aquaforest Aquaforest
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی
وزن 5000 g 10000 g 22000 g
نام انگلیسی Probiotic Reef Salt Probiotic Reef Salt Probiotic Reef Salt

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

یک نمک دریایی مصنوعی بسیار کامل که برای نگهداری و پرورش انواع بی مهرگان دریایی و مرجان های خاص SPS تهیه شده است. فرمول استفاده شده در تهیه این نمک برای ایجاد یک شرایط ایده آل برای انواع آبزیان دریایی آماده سازی شده است. انواع مواد مغذی و ریزمغذی قرار داده شده در این فرمول می تواند به ایجاد شرایط مناسب برای رشد و شاخه زدن مرجان ها کمک نماید. باکتری های فرایند پروبیوتیک به صورت پیش فرض در ساختار این نمک قرار داده شده که می تواند به کاهش میزان نیترات و فسفات و همچنین جلوگیری از رشد عوامل مختلف بیماری زا در آکواریوم شما کمک نماید.این نمک شامل دامنه وسیعی از ویتامین ها و آمینو اسید های لازم برای رشد مرجان ها است.

بعد از حل شدن این نمک در آب تازه به سرعت می توانید از آن در آکواریوم های خود استفاده نمایید. توجه داشته باشید زمانی که از این نمک برای راه اندازی یک آکواریوم جدید استفاده می کنید به شما توصیه می شود حتما اولین آبزیان خود را بعد از گذشت ۱۰ تا ۱۴ روز به آکواریوم اضافه نمایید.

راهنمای استفاده

برای استفاده از این محصول می توانید نمک را در آب خالص تصفیه شده با فیلترهای RO یا اسمز معکوس با دمای حدود ۲۴ درجه سانتیگراد حل نمایید. برای تهیه یک آب شور با شوری ۳۳ ppt یا چگالی ۱.۰۲۵ لازم است ۳.۸ کیلوگرم از این نمک را در ۱۰۰ لیتر آب خالص حل نمایید.

حل شدن دانه های این نمک در حدود ۱۵ دقیقه با توجه به جریان های آب و دمای آب طول می کشد. زمانی که نمک به صورت کامل حل شد و محلول کاملا شفافی بدست آمد می توانید از آن در آب آکواریوم خود استفاده نمایید.

به توصیه شرکت Aquforest بهتر است میزان شوری بین ۳۳ تا ۳۵ ppt و یا چگالی بین ۱.۰۲۵ تا ۱.۰۲۶ نگهداشته شود.

در دمای ۲۴ درجه سانتی گراد و شوری بین ۳۳ تا ۳۵ ppt پارامتر های این آب به شرح زیر است:

 • کلرید ۱۹۰۰۰ تا ۱۹۵۰۰ میلی گرم در لیتر
 • سدیم ۱۰۵۰۰ تا ۱۰۶۰۰ میلی گرم در لیتر
 • منیزیم ۱۳۰۰ تا ۱۳۸۰ میلی گرم در لیتر
 • گوگرد ۸۴۰ تا ۸۹۰ میلی گرم در لیتر
 • کلسیم ۴۱۰ تا ۴۴۰ میلی گرم در لیتر
 • پتاسیم ۳۸۰ تا ۴۰۰ میلی گرم در لیتر
 • بور ۶۰ تا ۷۰ میلی گرم در لیتر
 • فلور ۱.۲ تا ۱.۵ میلی گرم در لیتر
 • آهن ۰.۰۵ تا ۰.۰۶ میلی گرم در لیتر
 • استرانسیم ۷ تا ۹ میلی گرم در لیتر
 • سختی ۷.۴ تا ۸.۲ درجه dKH
 • ۷.۸ تا ۸.۲ pH

محصولات مرتبط

مقالات مرتبط

منبع

سایت Probiotic Reef Salt

نـظـرات کـاربـران

شروین پاداش هوشیار (1395/08/13  00:18): 0+

سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای مهندس اسلامی
وقتتون بخیر
من چند روز پیش این نمک رو از دلفیران تهیه کردم دیروز آکواریممو راه اندازی کردم و نمک رو حل گرفتم و داخل آکواریم ریختم و شبش لایو راک هارو وارد آکواریم کردم ولی صبح که بیدار شدم دیدم آب آکواریمم کدر شده به صورتی که اون سمت آکواریم رو نمیتونم به درستی ببینم . امکان داره بخاطر لایو راک باشه؟ یعنی درست میشه؟ چیکار باید بکنم؟ در ضمن یک اشتباه دیگه هم کردم نمک رو که حل گرفتم 15 دقیقه صبر نکردم و بعد از چند دقیقه بهم زدن وارد آکواریم کردم. ممنون میشه اگه کمکم کنید
با سپاس

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/08/13  09:06): 0+

با سلام و احترام

یکی از خواص این نمک حلالیت بسیار سریع در آب است و به احتمال بسیار زیاد مشکلی در این رابطه نخواهید داشت. اما از این که با وارد کردن صخره های زنده این اتفاق افتاده است می تواند دو دلیل داشته باشد:
دلیل اول که احتمال بیشتری دارد عدم استفاده از صخره های زنده مناسب است که حجم زیادی از آلودگی را یکباره وارد آکواریوم شما کرده است. برای مشخص شدن این موضوع است لازم است تست آمونیاک بر روی آب آکواریوم شما انجام شود.
دلیل دوم می تواند رشد بسیار سریع باکتری ها در آب آکواریوم شما باشد که باعث کدورت زیاد آب شده است.

تنها راه ممکن صبر کردن است تا فرایندها و چرخه ها کامل شود و آب دوباره شفاف شود. در ضمن بهتر است تست های سختی، چگالی، دما، pH، آمونیاک را انجام دهید و برای من ارسال کنید تا بهتر بتوانم شما را راهنمایی نمایم.

شاد باشید

روزبه تاصری (1395/05/25  12:16): 0+

سلام

خسته نباشید
با تشکر از حسن انتخاب سبد خرید دلفیران
این نمک رو استفاده کردم
واقعا بی نظیر بود 👍 👌 ✌

امیر صفار (1395/04/20  12:55): 0+

با عرض سلام
از این نمک استفاده کردم خیلی عالی بود چقدر راحت در اب حل میشه کار سیفون کردن رو راحت کرد واسم

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت