کامپننت ۱و۲و۳ (روش بالینگ)

کامپننت ۱و۲و۳  (روش بالینگ)

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
7446 3*5 l - - - - به زودی

فرمول ها و ساختار شیمیایی مواد موجود در هر سه محلول ارائه شده بر اساس روش بالینگ طراحی و ساخته شده است. در این محصولات شما می توانید به صورت دقیق و کامل به تمامی عناصر و میکروالمان های لازم برای نگهداری و پروش انواع بی مهرگان دریایی و مرجان در آب آکواریوم خود دسترسی پیدا کنید. در این روش ما به شما امکان اضافه کردن سه محلول با اندازه مساوی را بر اساس تمامی نیاز های پایه و اساسی مرجان ها و نه فقط بر اساس مصرف کلسیم و منیزیم به صورت دقیق خواهیم داد.

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 3*5 l
شرکت سازنده Aquaforest
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی
حجم 15000 mliter
نام انگلیسی Component +1, +2, +3 - ‌Balling Method Set

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

فرمول ها و ساختار شیمیایی مواد موجود در هر سه محلول ارائه شده بر اساس روش بالینگ طراحی و ساخته شده است. در این محصولات شما می توانید به صورت دقیق و کامل به تمامی عناصر و میکروالمان های لازم برای نگهداری و پروش انواع بی مهرگان دریایی و مرجان در آب آکواریوم خود دسترسی پیدا کنید. در این روش ما به شما امکان اضافه کردن سه محلول با اندازه مساوی را بر اساس تمامی نیاز های پایه و اساسی مرجان ها و نه فقط بر اساس مصرف کلسیم و منیزیم به صورت دقیق خواهیم داد.

راهنمای استفاده

استفاده از این روش ممکن است در آکواریوم های خانگی و بدون داشتن دستگاه های تزریق خودکار کمی مشکل به نظر برسد و در استفاده از آنها نیاز به کنترل دقیق تر و دقت عمل بیشتری است. در این روش به راحتی می توانید میزان منیزیم و کلسیم را به همراه تمامی عناصر و میکرو المان های دیگر در آب آکواریوم خود در محدوده مناسب قرار دهید.

توجه داشته باشید لازم است میزان کلسیم را برابر ۴۰۰ تا ۴۴۰ میلی گرم در لیتر و میزان منیزیم را برابر ۱۲۸۰ تا ۱۳۵۰ میلی گرم در لیتر در آب آکواریوم خود تنظیم نمایید.

با در نظر گرفتن مقادیر میانگین مصرف در آکواریوم های مرجانی حاوی مرجان های سخت با تعدادی متناسب با ظرفیت اسمی آکواریوم می توانید ۵۰ میلی لیتر از هر محلول را به صورت روزانه به ازاء هر ۱۰۰ لیتر از آب آکواریوم به آن اضافه نمایید.

برای دقت عمل بهتر است لازم است مقادیر سختی، کلسیم، منیزیم را به صورت دقیق و دوره ای اندازه گیری کرده و با توجه به میزان مصرف آکواریوم خود میزان دقیق مورد نیاز برای استفاده از هر یک از محصولات را با استفاده از اطلاعات آورده شده در زیر بدست آورده و به صورت روزانه به آکواریوم خود اضافه نمایید.

کامپننت ۱

این محلول حاوی کلسیم، منیزیم، استرانسیم، باریوم، کبالت، منگنز، مس، آهن، روی، نیکل و کروم است. اضافه کردن هر ۵۰ میلی لیتر از این محصول در هر ۱۰۰ لیتر از آب آکواریوم می تواند میزان کل کلسیم را برابر ۹ میلی گرم در لیتر و منیزیم را برابر ۰.۶ میلی گرم در لیتر افزایش دهد.

کامپننت ۲

این محلول حاوی کربنات سدیم، فلور و ید است. اضافه کردن هر ۵۰ میلی لیتر از این محصول در هر ۱۰۰ لیتر از آب آکواریوم می تواند میزان سختی برابر ۱.۳ درجه dKH در آب آکواریوم شما افزایش دهد.

کامپننت ۳

این محلول حاوی تمامی نمک های معدنی مورد نیاز برای رشد انواع بی مهرگان دریایی به خصوص مرجان ها و همچنین مقادیر مناسبی از پتاسیم و بور است.

محصولات مرتبط

مقالات مرتبط

منبع

سایت Aquaforest Component +1, +2, +3

نـظـرات کـاربـران

امیر حسین صیادی (1395/12/02  18:32): 0+

سلام خسته نباشید
میخواستم ببینم اگر این دارو رو استفاده کنیم کلا همه مکمل های لازم برای اکواریوم رو داره یا نه؟
مثلا اگه از این دارو استفاده میکنیم لازم هست از داروی ph یا kh هم استفاده کنیم یا نه؟
ممنون بابت وقتی که میزارید

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/12/02  19:03): 0+

با سلام و احترام

این سه محلول قادر است تمامی نیاز های یک آکواریوم مرجانی با ساختار استاندارد و تنوع گونه ای متعادل را بر طرف نماید. با اضافه کردن این سه محلول شما نیازی به اضافه کردن هیچ محلول دیگری نخواهید داشت.
تنها در شرایطی که در آکواریوم شما مقدار یک پارامتر خاص مثل سختی، منیزیم و یا کلسیم کاهش پیدا کند (که به ندرت در شرایط معمول اتفاق می افتد) لازم می شود در کنار این سه محلول از محلول دیگری کمک بگیرید.

در رابطه با pH هم اگر گردش آب و پارامتر های دیگر در وضعیت متعادل قرار داشته باشد شما به هیچ عنوان در این رابطه دچار مشکل نخواهید شد.

شاد باشید

امیر حسین صیادی (1395/11/20  15:25): 0+

سلام
خسته نباشید
میخواستم ببینم هنگامه استفاده از این 3 محلول باید اسکیمرو خاموش کرد یا نه؟
ممنون

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/11/20  17:48): 0+

با سلام و احترام

نه اصلا نیازی به خاموش کردن اسکیمر ها وجود ندارد.

امیر حسین صیادی (1395/11/18  15:52): 0+

سلام خسته نباشید
ببخشید مگه میگو ها و خرچنگ ها به مقادیر بسیار پایین مس حساس نیستند؟
پس چجوری داخل محلول شماره 1 مس هم وجود داره؟
ایا با استفاده از این محلول میشه میگو و خرچنگ هم نگهداری کرد یا نه به خاطر مسی که در محلول وجود داره؟

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/11/18  16:17): 0+

با سلام و احترام

بلی میگوها و تقریبا تمامی بی مهرگان دریایی به مس حساس هستند اما منظور از مقادیر پایین در این سری اطلاعات مقادیری بیش از ۰.۰۳ است. در این محلول ها مقادیر در نظر گرفته شده برای کنترل میزان مس در آکواریوم که می تواند به تولید رنگ های سبز و فیروزه ای کمک کند مقادیری در حدود ۰.۰۱ تا ۰.۰۲ می باشد.
پس شما در صورتی که این سه محلول را به شکل مناسب استفاده کنید به صورتی که در تمام طول مصرف مقدار سختی بیشتر از ۷ dKH نباشد اصولا در صورت عدم وجود منابع دیگر مس مقدار آن بیش از مقادیر مجاز نخواهد شد.

پیروز باشید

حامد قاضی جولائی (1395/09/08  15:24): 0+

با سلام
این نحوه اضافه کردن محلول ها باید به ترتیت محلول ۱ بعد ۲ بعد ۳ انجام و با هم یا با فاصله معینی اضافه شود و افزودن آنها در روز یا شب صورت گیرد؟

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/09/08  17:08): 0+

با سلام و احترام

حداقل ۱۵ دقیقه بین اضافه کردن هر وعده از محلول فاصله زمانی در نظر بگیرید.
در ضمن اکر می خواهید ۵۰ میلی لیتر از هر یک از این محلول ها را در هر ۲۴ ساعت به آکواریوم اضافه کنید بهتر است ۱۰ وعده ۵ میلی لیتری بر روی دوزینگ پمپ خود در نظر بگیرید.
هر چه میزان تزریق ها کم تر و تعداد دفعات بیشتر باشد آکواریوم شما ثبات بیشتری خواهد داشت.

شاد باشید

شروین پاداش هوشیار (1395/08/28  10:02): 0+

سلام جناب آقای مهندس اسلامی.
خسته نباشید.
وقتتون بخیر
من این محلول رو از دلفیران تهیه کردم . فقط میخواستم متد استفاده از این محلول رو به من یاد بدید اگه امکانش هست.
متد استفاده محلول 4 گانه Reeflowers رو که شما در قسمت مقالات (روش بالینگ) نوشته بودید رو خوندم خیلی خوب توضیح داده بودید . ولی از اونجایی که من محلول 3 گانه شرکت آکوافارست رو تهیه کردم ممنون میشم متد استفاده از هر کدام از این 3 کامپننت را هم شرح بدید.

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/09/02  18:41): 0+

با سلام و احترام

استفاده از این محلول ها بسیار ساده تر سیستم چهارتایی شرکت ReeFlowers است.
میزان تزریق در این سه محلول همیشه باید برابر باشد. در نظر داشته باشید به هیچ عنوان نباید این سه محلول با نسبت های نامساوی به آب آکواریوم اضافه شود.
زمانی که مصرف سختی در آب آکواریوم شما قابل اندازه گیری شد می توانید مصرف این سه محلول را با ۲۰ درصد میزان پیشنهادی در آکواریوم خود شروع کنید و هر روز میزان سختی را اندازه گیری کنید در صورت کاهش میزان تزریق را افزایش دهید و در صورت افزایش میزان تزریق را کاهش دهید تا میزان سختی در آب آکواریوم شما ثابت شود.

شاد باشید

شروین پاداش هوشیار (1395/08/16  14:34): 0+

سلام آقای مهندس اسلامی خسته نباشید.
من آکواریمم رو یک هفته ای است راه اندازی کردم حدود 500 لیتر آب دارم البته 90 لیترش رفرجیومه. از نمک پروبیوتیک آکوافارست استفاده کردم حدود 40 کیلو لایو راک گذاشتم که هنوز بنفش نشده میخواستم بدونم نمک آکوافارست خودش باعٍث بنفش شدن صخره میشه یا باید محلول بنفش کننده صخره بگیرم؟ میتونم از الان که نه ماهی دارم نه مرجان از روش بالینگ استفاده کنم و این کامپننت 1.2.3 رو تهیه کنم؟ اگه جواب شما اوکی هست من چطور باید در حال حاضر این 3 محلول را تزریق کنم؟ در ضمن من یک دوزینگ پمپ 5 کاناله هم از دلفیران تهیه کردم.

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/08/16  15:02): 0+

با سلام و احترام

ابتدا لازم است در آکواریوم خود چرخه نیتروژن را تکمیل کنید. برای انجام این کار باید ابتدا برای تنظیم و اندازه گیری دقیق شوری (چگالی)، دما، pH و سختی در محدوده استاندارد با توجه به نوع آکواریوم هدف تلاش کنید.
بعد از آن مقدار نیتریت را به صورت هفتگی تست کنید تا زمانی که به صفر برسد. برای سرعت بخشیدن به این فرایند می توانید از Bio S استفاده کنید.
بعد از تکمیل این فرایند حتما ۱۰ درصد آب آکواریوم خود را تعویض کنید.
مرحله بعد لازم است از یک روش مناسب مثل مجموعه باکتری فیدر و بیوکلین ها و یا پروبیوتیک استفاده کنید و میزان نیترات و فسفات را در محدوده مناسب نگهدارید.
با قرار دادن زغال فعال و فسفات گیر ها و سیلیکات گیرها برای پایین نگهداشتن این دست مواد اقدام کنید.
بعد از این مرحله و زمانی که تمامی پارامتر های بیان شده در محدوده استاندارد قرار گرفت به طور حتم صخره های شما به مرور زمان بنفش خواهد شد.
برای استفاده از روش بالینگ نیز باید ابتدا تمامی پارامتر های کلسیم، منیزیم و سختی را به صورت دوره ای اندازه گیری کنید و زمانی که میزان مصرف مشخص شد می توانید از این روش کمک بگیرید. که تا زمانی که مرجان ها را به آکواریوم خود اضافه نکردید تعویض های ۱۰ درصدی ۱۰ تا ۱۵ روزه آب می تواند تمامی نیاز های آکواریوم شما را تامین نماید.

پیروز باشید

شروین پاداش هوشیار پاسخ داد(1395/08/16  15:22): 0+

ببخشید یه سوال دیگه : طی این مدت اسکیمر آکواریمم باید روشن باشه؟
در ضمن خیلی متشکرم از راهنمایی های مفیدی که بهم دادید راهنمایی های شما تو این مدت خیلی کمکم کرد .

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/08/16  18:47): 0+

با سلام و احترام

اسکیمر از جمله مهمترین المان های فیلتراسیون در آکواریوم است و تنها در زمان غذادهی به مرجان ها در برخی موارد خاص و یا برخی محلولها مطابق با دستورالعمل آن محلول لازم است برای مدت زمان کوتاهی اسکیمر را خاموش کنید.

شاد باشید

شروین پاداش هوشیار (1395/07/19  13:28): 0+

سلام آقای مهندس خسته نباشید.
همانطور که شما گفتید طریقه استفاده به صورت میانگین 50 میلی لیتر از هر محلول به صورت روزانه به ازاء هر ۱۰۰ لیتر آب . یعنی منی که 500 لیتر آب دارم هر 20 روز باید دوباره این محلول رو تهیه کنم ؟

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/07/19  13:49): 0+

با سلام و احترام

با نگاهی به آکواریوم های معمول راه اندازی شده توسط شرکت Aquaforest به این نتیجه خواهید رسید که از نظر این شرکت یک آکواریوم با مصرف متوسط به ازاء هر ۱۰۰ لیتر از آب خود چه مقدار مرجان سخت SPS دارد و در نتیجه به این مقدار از مواد نیاز خواهد داشت.
من بر اساس تجربه شخصی تا بحال برای یک آکواریوم با حجم حدود ۱۱۰۰ لیتر به حدود ۲۵ میلی لیتر از هر یک از این اجزاء نیاز پیدا کرده و توانستم تعادل یونی مناسب را بر قرار نمایم.
و در جواب شما بلی اگر شما در آکواریوم خود بر اساس هر ۱۰۰ لیتر به این میزان مصرف برسید لازم است هر ۲۰ روز یکبار این محصول را تهیه کنید. که در این صورت به جرات می توان گفت که یک آکواریوم بسیار بی نظیر خواهید داشت.

شاد باشید

مجید صالح (1395/04/11  21:10): 0+

سلام
میشه بگید حجم هر کدوم از اینا چقدره ، و قیمت برای هر سه محصول هست یا بصورت تکی
ممننون

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/04/11  22:59): 0+

با سلام و احترام

اين محصول شامل ٣ظرف ٥ ليتري است و قيمت نوشته شده براي هر سه ظرف مي باشد.

پيروز باشيد

مهدى خليلى (1395/04/01  18:36): 0+

سلام اقاى مهندس
بين اين محصول و محصول شركت ريف فلاور كدوم از لحاظ اقتصادى براى روش بالينگ بهتر هست؟

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/04/01  18:56): 0+

با سلام و احترام

استفاده از این محصول در سیستم هایی که دارای ساختار تعادلی متناسبی بین مصرف کلسیم، منیزیم، سختی و سایر عناصر هستند استفاده از این محصول بسیار ساده تر و مقرون به صرفه تر است.

پیروز باشید

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت