پاک کننده بیولوژیک شماره ۱

پاک کننده بیولوژیک شماره ۱

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
6811 85 ml - - - - به زودی
6812 250 ml - - - - به زودی
6813 500 ml - - - - به زودی
6814 1000 ml - - - - به زودی

محصولات ReeFlowers BioClean در پاک سازی آکواریوم با استفاده از روش‌های بیولوژیک طبیعی که موجب مصرف وحذف نیترات و فسفات توسط باکتری‌های مفید از آکواریوم می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند. BioClean I در کاهش میزان نیترات و فسفات آکواریوم‌های آب شور و شیرین بسیار موثر است.

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 85 ml 250 ml 500 ml 1000 ml
شرکت سازنده ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers
مناسب برای آب شیرین بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای گیاه بلی بلی بلی بلی
حجم 85 mliter 250 mliter 500 mliter 1000 mliter
نام انگلیسی BioClean I BioClean I BioClean I BioClean I

اطـلاعـات تـکمـیـلـی


راهنمای استفاده

پس از تست آب آکواریوم به صورت هفتگی، محصول مورد مصرف با مقادیر جدول زیرمشخص می‌گردد (به ازای هر ۱۰۰ لیتر آب آکواریوم).

هنگامی که محصولاتBioClean مورد استفاده قرار می‌گیرند، میزان فسفات و نیترات آب باید به صورت هفتگی اندازه گیری شود. اگر میزان نیترات بیش از ۱۰ ppm بود، میزان مصرف روزانه تا ۱۰ میلی لیتر افزایش یابد. در صورتی که میزان نیترات کمتر از ۲ ppm بود،BioClean II نباید مورد استفاده قرار گیرد.

در صورتی که هیچ تغییری در میزان نیترات به عنوان نتیجه استفاده از محصول حاصل نشد، استفاده از محصول را متوقف کنید و سیستم را مورد بررسی قرار دهید.


نکته مهم

  • استفاده از تجهیزاتی که در جمعیت باکتری‌های مفید تاثیرگذار است (فیلترUV، ازن ساز و ... ) در آکواریوم‌هایی که از محصولات ReeFlowers BioClean استفاده می‌کنند، توصیه نمی‌شود.

این محصول انقلابی در صنعت آکواریوم آب شور بوجود آورده است.

نـظـرات کـاربـران

behnam_dorudian@yahoo.com(1395/12/08  14:13): 0+

سلام،
لطفا تفاوت پاک کننده بیولوژیک شماره ۱ با شماره 2 و شماره 3 رو بفرمایید

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/12/08  15:17): 0+

با سلام و احترام

این سه محصول به عنوان محصولاتی کمکی برای باکتری فیدر و در متعادل کردن پارامتر های فسفات و نیترات می توانند برای مقادیر مختلف فسفات و نیترات به شما کمک کنند که می توانید با توجه به اندازه گیری میزان نیترات و فسفات و مقایسه آن در جدول ارائه شده در توضیحات تکمیلی بالا شماره محصول مناسب برای استفاده در آکواریوم خود را مشخص کنید.

شاد باشید

behnam_dorudian@yahoo.com پاسخ داد(1395/12/23  12:07): 0+

سلام،
متاسفانه سامپ کوچیک هستش و جا نداره..و اسکیمر اکسترنال هم که وجود نداره..
یعنی از این محصولات استفاده نکنم؟ ضرر داره یا فایده آنچنانی نداره؟
بسیار ممنون.

behnam_dorudian@yahoo.com پاسخ داد(1395/12/23  13:16): 0+

ممنون میشم اگر اسکیمر مناسب برای آکواریوم نانو هم معرفی بفرمایید.

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/12/23  16:38): 0+

با سلام و احترام

پیشنهاد من این است که تا قبل از راه اندازی یک اسکیمر مناسب از این محصولات استفاده نکنید و به جای آن با تعویض آب هفتگی و استفاده از زغال برای بهبود پارامتر های آب خود تلاش کنید.

در ضمن برندی مثل اسکیمر و یا حتی برند های دیگه اسکیمر هایی که قابلیت نصب در لبه سامپ و یا آکواریوم را داشته باشد وجود دارد که می توانید از آنها کمک بگیرید.

شاد باشید

behnam_dorudian@yahoo.com(1395/12/08  14:09): 0+

با سلام و احترام.
من بعد از مدت 6 ماه نیترات آب رو تست کردم نزدیک 100 بود.. دو هفته هست که هر هفته 20 درصد آب رو سیفون میکنم و از باکتری فیدر استفاده میکنم و NPS bioguard الان اومده روی 50.
حجم آکواریوم 40 لیتر و مدت راه اندازی 19 ماه.
کدوم محصول بهتره؟ و لطفا راه دیگه ای هست بفرمایید.

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/12/08  15:15): 0+

با سلام و احترام

شما بهتر است به روند سیفون آب ادامه دهید تا میزان نیترات را در حدود ۲۰ میلی گرم در لیتر کاهش دهید. البته در این مدت باز هم به استفاده از باکتری فیدر ادامه دهید. اما برای اینکه بهتر بتوانم شما را راهنمایی کنم باید مقدار فسفات آب را نیز به دقت اندازه گیری کرده و در اختیار من قرار دهید.
بعد از مشخص شدن میزان فسفات می توانم در رابطه با ادامه استفاده از NPS و یا هر یک از محصولات کمکی بیوکلین بیشتر و بهتر شما را راهنمایی کنم.

شاد باشید

behnam_dorudian@yahoo.com پاسخ داد(1395/12/20  15:42): 0+

سلام و احترام
همونطور که فرموده بودید با سیفون آب نیترات رو به 25 رسوندم و فسقات 1.5 هستش این محصول رو هم تهیه کردم... آکواریوم 40 لیتری هست و اسکیمر نداره یکسال بیشتر هم از راه اندازی میگذره..
همونطور که قبلا گفتم bio guard و باکتری فیدر از همین شرکت رو هم تهیه کردم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/12/21  16:25): 0+

با سلام و احترام

شما متاسفانه اولین بار است که نبود پروتئین اسکیمر رو بیان می کنید. روش منابع کربن که با استفاده از محصولات باکتری فیدرو و بیوکلین ها قابل اجرا است برای استفاده نیاز به یک پروتئین اسکیمر با ظرفیت مناسب دارد.
به دلیل افزایش سطح باکتری ها و دیگر مواد آلی لازم است حتما برای استفاده از این دسته محصولات پروتئین اسکیمر مناسب را برای آکواریوم خود تهیه کنید.

شاد باشید

پژمان اسلامی (1395/02/30  12:06): 0+

با سلام و احترام

شما بهتر است تست آب را به صورت هفتگی انجام دهید و هفته هایی که میزان نیترات حدود ۴ و فسفات حدود ۰.۲ است از بیوکلین ۱ به مدت ۱ هفته به همراه باکتری فیدر استفاده کنید.
بعد از یک هفته دوباره تست کرده و در صورتی که نیرات کمتر از ۲ و فسفات همچنان بالا بود از بیوکلین ۳ کمک بگیرید.

پیروز باشید

محمدعلي تقديسي (1395/02/29  18:34): 0+

با سلام و خدا قوت،
من تستر API Master REEF دارم و از باکتری فیدر نیز استفاده میکنم. مقدار فسفات معمولا بر روی 0/2 (دو دهم) ثابته، اما نیترات بین 1 تا 4 متغیره. میخواستم بدونم از پاک کننده شماره یک استفاده کنم یا سه؟
متشکرم.

پژمان اسلامی (1395/02/19  18:56): 0+

با سلام و احترام

خیلی خوبه که شما به یک دستگاه تست بسیار عالی برای سنجش پارامتر های آب خود دسترسی دارید و می توانید مقادیر را بسیار دقیق گزارش نمایید.
با توجه به مقادیر لازم است حتما از بیوکلین ۱ هم نیز به همراه باکتری فیدر استفاده کنید تا بتوانید هر چه زودتر مقدار فسفات را کاهش دهید.
البته لازم است این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که فرایند مربوط به مصرف نیترات و فسفات هر دو همزمان و با نسبت های متفاوت انجام می شود و در حقیقت تنها در یک صورت می تواند یکی از مقادیر در آب ثابت باقی بماند (در حالی که پارامتر دیگر کاهش پیدا می کند) که پارامتر مقابل همچنان با مقدار زیاد وارد آکواریوم شود.
اما در هر صورت با استفاده از بیوکلین ۱ و دادن زمان لازم به اکواریوم برای گسترش تعداد لازم از باکتری های این چرخه می توانید به نتیجه مناسب دست پیدا کنید.
یک راه کار کمکی دیگر نیز وجود دارد و از آنجایی که به هر ترتیب لازم است میزان سیلیکات را در آب آکواریوم خود در صورت لزوم کاهش دهید (البته اگر مفدار آن بیشتر از ۰.۶ می گرم در لیتر باشد) می توانید از یک کاهش دهنده سیلیکات استفاده کنید که تمامی انواع این محصولات اصولا در کاهش مقدار فسفات نیز موثر هستند و به شما در کنترل هر دو پارامتر در آب آکواریوم کمک خواهند کرد.
پیروز باشید

حمید شبیری (1395/02/19  14:09): 0+

با سلام
تستهای من با دستگاه اسپکتوفتومتر5000DRانجام میشه با توجه به دسترسی به ازمایشگاه کنترل کیفیت .ضمنا اب از دستگاه ROبا تنطیم KH وکنترل ECوTDSانجام میشه.واسکیمر حرفه ای بابل مگاس
از روز اولی که من این محصول را استفاده کردم اصلا روی فسفات تا ثیر نداشت تانک من 600لیتر سه سال فیش اونلی بوده الان خواستم شقایق ومرجان بزارم .خواستم فسفات وکاهش بدم نیترات وفسفات من الان هر دو 4.5PPMمیباشد

پژمان اسلامی (1395/02/19  08:42): 0+

با سلام و احترام

باکتری های فعال در باکتری فیدر با یک نسبت خاص شروع به تغذیه از نیترات و فسفات می نمایند که در این نسبت درصد مصرف نیترات بسیار بالا تر است. اما در هر صورت مقادیر عددی تست های آکواریوم شما کمی عجیب به نظر می رسد.
لطفا تست فسفات را از یک برند دقیق تر انتخاب کرده و در ضمن آب ورودی شیرین را که برای ساخت آب شور و یا جبران آب تبخیری استفاده می کنید تست کرده و نتیجه تست را برای ما مشخص نمایید تا بتوانیم راهنمایی های بیشتری انجام دهیم.
اما در هر صورت اگر مقادیر تست های انجام شده کاملا صحیح باشد شما باید از بیوکلین ۲ به همراه باکتری فیدر استفاده نمایید.

پیروز باشید

حمید شبیری (1395/02/18  22:22): 0+

باسلام
من حدودا دوهفته بیوکلین1 با باکتری فیدر رو مصرف کردم سیفون ماهیانه اکواریم را هم همیشه انجام میدهم
محصول روی نیترات تا ثیر داشت به زیر5ppmهم رسیده ولی متاسفانه روی فسفات هیچ تاثیری نداشت 4.5الی5ppmیعنی بدون تاثیر روی فسفات ایا از محصوا فسفات Eبرایت ول برای پایین اوردن فسفات استفاده کنم . ممنون از راهنمایی شما

پژمان اسلامی (1395/02/08  10:57): 0+

با سلام و احترام

هر دو محصول باید به صورت همزمان مورد استفاده قرار بگیرد. تا زمانی که مقادیر نیترات و فسفات پایین تر از محدوده نمایش داده شده قرار گرفت می توانید تنها از باکتری فیدر استفاده کنید.
البته باکتری فیدر را هم تا زمانی استفاده می کنید که این مقادیر صفر نشود در صورت صفر شدن همزان این مقادیر می توانید مصرف باکتری فیدر را هم متوقف نمایید تا زمانی که دوباره این مقادیر در آکواریوم شروع به افزایش نماید.

با توجه به مقادیر تست های شما لازم است همزمان از هر دو محصول استفاده شود.

پیروز باشید

حمید شبیری (1395/02/07  20:52): 0+

با سلام
من باکتر فیدر رو هم خدیداری کردم با بیو کلین 1دارم استفاده کردن استفاده این دو محصول باید هم زمان باشه؟
کاپ اسکیمر زمان استفاده بیوکلین 1خیلی عالی موادزاید رو جمع میکرد.استفاده از بیوکلین1 تا چه زمانی باید باشه ایا مثل باکتری فیدر دایم باید باشه
ضمنا از یونیک بالانس وKHهم دارم استفاده میکنم نیترات تانک من15 وفسفات 4 میباشد
متشکر از راهنمایی شما

پژمان اسلامی (1395/02/06  15:42): 0+

با سلام و احترام

مورد اول اینکه باید این محصول به همراه غذای باکتری یا باکتری فیدر استفاده شود و در ضمن اینکه این دو محصول به شما در ایجاد یک چرخه در آکواریوم کمک خواهند کرد و با پرورش باکتری های موثر در مصرف نیترات و فسفات باعث کاهش آنها به مرور زمان خواهند شد.
در ضمن باید این نکته را مد نظر قرار دهید که بهتر است ابتدا با تعویض آب مقدار نیترات را به حدود ۲۰ و فسفات را به حدود ۱ کاهش دهید و بعد از این محصولات برای کاهش و در ادامه کنترل افزایش این پارامتر ها استفاده نمایید.

پیروز باشید

حمید شبیری (1395/02/05  22:30): 0+

با سلام
من نیترات تانک فیش اونلی م 35وفسفات 4ppmاست از بیو کلین 1 دو روزه شروع کردم استفاده در ضمن خواستم از متدبالینینگ استفاده کنم
ولی هیچ تغییری داخل فسفات تانک ندیم ایجاد بشه
حدودا چقدر طول میکشه فسفات پایین بیاد.

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت