محلول افزایش سختی(Ballingset Element I)

محلول افزایش سختی(Ballingset Element I)

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
6528 250 ml - - - - به زودی
6529 500 ml - - - - به زودی
6530 1000 ml - - - - به زودی
6531 3000 ml - - - - به زودی

ReeFlowers kH Blend محلول بسیار موثر افزایش قلیاییت و سختی کربنات است که رشد ساختارهای مرجانی، صدف ها و آبزیان مشابه را تسهیل می کند. تنفس هوازی و اسیدهای ضعیف تولید شده از تجزیه ی مواد آلی، موجب کاهش سطح قلیاییت آب آکواریوم می شود. محلول kH به پایداری سطح ph از طریق افزایش سطح قلیاییت، کمک می کند.

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 1000 ml 3000 ml
شرکت سازنده ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
حجم 250 mliter 500 mliter 1000 mliter 3000 mliter
نام انگلیسی kH Blend -Ballingset Element I kH Blend kH Blend kH Blend

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

  • افزایش دهنده ی سرعت رشد مرجان ها
  • یکی از چهار محصول BALLING METHOD
  • مورد نیاز در تشکیل اسکلت مرجان ها
  • پایدار کننده ph
راهنمای استفاده

آکواریوم های مختلف میزان مصرف kH متفاوتی دارند. قبل از استفاده از این محصول درجه ی kH آکواریوم خود را با استفاده از کیت تست دقیق اندازه گیری کنید. حداکثر 10 میلی لیتر از محلول به ازای هر 100 لیتر آب آکواریوم در هر بار افزودن، تا رسیدن به سطح مورد نظر افزوده شود(10 میلی لیتر از محلول 1dkH به 100 لیتر آب می افزاید). پس از رسیدن به سطح مورد نظر، میزان مصرف بهینه از طریق انجام تست های دوره ای قابل اندازه گیری است. محلول را می توان بر اساس مقدار مورد نیاز، روزانه یا هفتگی استفاده کرد. در صورتی که میزان مصرف روزانه بیش از 0.5dkH است، پیشنهاد می شود محلول با استفاده از پمپ های پیمانه ای(Dosing pump) پیوسته افزوده شود.
در این محصول مقداری پتاسیم یدید وجود دارد.

دور از دسترس کودکان نگهداری شود. این محصول برای مصارف انسانی مناسب نیست.

ترجمه و تحقیق: داوود علی دوستی

منبع

سایت ReeFlowers

نـظـرات کـاربـران

fazelmasjedi@yahoo.com(1395/10/06  20:57): 0+

نیترات آب از ۱۶۰ به ۳۰ کاهش پیدا کرده و فسفات دو دهم وسختی هم که خدمت شما گفتم ۹ و پی اچ آب ۷ تمامی تستها با ای پی آی انجام شده اگه لطف کنین و راهنمایی بفرمایین ممنون میشم

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/10/07  09:49): 0+

سلام مجدد

در رابطه با pH که لازم است حتما میزان گردش آب کلی و داخلی و همچنین قدرت اسکیمر خود را در صورت لزوم افزایش دهید.

در رابطه با بیوکلین هم با توجه به جدول مصرف و مقادیر تست های شما باید از بیوکلین شماره ۱ استفاده کنید.

شاد و پیروز باشید

fazelmasjedi@yahoo.com(1395/10/06  17:46): 0+

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت آقای مهندس..میزان سختی آب آکواریم من ۱۰ میباشد ولی ph آن هفت به نظر شما این محصول برای من کاربرد دارد یا اگر ندارد از چه محصول دیگه ای استفاده کنم همچنین یک هفته داروهای باکتری فیدر و بیوکلین ۲ شرکت ریفلاور و آموکوییل پلاس شرکت کوردن رو برای پایین آوردن نیترات استفاده کردم...با تشکر

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/10/06  18:49): 0+

با سلام و احترام

این محصول برای افزایش سختی آب مناسب است. در حال حاضر مشکل مربوط به پایین بودن میزان pH شما پایین بودن میزان سختی آب نیست و باید دلیلایل دیگر بررسی و رفع گردد.
یکی از مواردی که باید بررسی شود صحت سیستم اندازه گیری میزان pH است و بهتر است برای اندازه گیری از دو یا چند سیستم دیگر نیز استفاده شود تا از صحت مقدار بدست آمده مطمئن شد.
مورد دیگری که باید بررسی شود میزان گردش آب و میزان اکسیژن محلول در آب است که در صورت پایین بودن می تواند از دلایل اصلی پایین بودن میزان ph باشد.

در رابطه با کاهش نیترات هم استفاده از این محصولات به این شکل و در طول یکهفته نمی تواند مفید باشد بهتر است ابتدا مقادیر دقیق نیترات و فسفات آب آکواریوم خود را برای من مشخص کنید تا به شما راه حل مناسب برای کاهش این مقادیر ارائه شود.

شاد باشید

منوچهر جباری (1395/07/07  01:14): 0+

سلام
جناب مهندس اسلامی ایا سختی 6.5تا7برای ماهی جدید کشنده میباشد من یک جراح غذا خور خریدم که بعد از 3روز یک مرتبه مرد ایا دلیلش همین سختی هست در ضمن نیترات زیر 20میباشد

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/07/07  09:09): 0+

با سلام و احترام

این مقدار سختی برای نگهداری از انواع آبزیان دریایی مناسب است. اما لازم است به یک نکته توجه داشته باشید که در صورت عدم ثبات میزان pH در آب آکواریوم که در صورت پایین بودن میزان سختی در برخی از آکواریوم ها بوجود می آید. ممکن است باعث بروز استرس شدید و مرگ ماهی ها شود. باز هم تاکید می کنم که میزان سختی به صورت مستقیم نمی تواند در محدوده ذکر شده باعث بروز مشکل شود.

پیروز باشید

منوچهر جباری (1395/06/25  16:01): 0+

باسلام
من برای بالابردن 2درجه سختی برای 350لیتر 35میل از این محلول اضافه کردم بعد از 24ساعت 1درجه سختی را بالابرده بود .دوز مصرفی را دوباره تکرار کردم وبعد از 24ساعت دوباره که تست انجام دادم هیچ تغییری نکرده بود وهمچنان روی 7.7ثابت مانده ممنون میشم راهنمایی کنید
تشکر از دلفیران

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/06/25  17:29): 0+

با سلام و احترام

با توجه به ترکیبات بسیار گسترده ای که انواع کربنات ها در آب شور دارند و همچنین شروع بیشتر مصرف کربنات ها در دوز های بالاتر این شرایط طبیعی است و شما باید در هر مرحله به میزان لازم برای افزایش یک واحد را به آب اضافه کنید و بعد از دو تا ۳ ساعت تست لازم را انجام دهید.
بعد از رسیدن به مقدار استاندارد اندازه را یادداشت کرده و بعد از سه روز و یا هفت روز دوباره بدون اضافه کردن محلول تست را تکرار کنید و میزان مصرف روزانه آکواریوم خود را بدست آورید به این ترتیب می توانید میزان اضافه کردن محلول در روز را بدست آورید.

پیروز باشید

پژمان اسلامی (1395/03/13  00:14): 0+

با سلام و احترام

با توجه به شرایط آکواریوم ممکن است دلیل کاهش pH عدم وجود تبادلات گازی لازم در آکواریوم شما باشد که برای افزایش آن می توانید با اصلاح اسکیمر و افزایش گردش آب و موج های سطحی آب این مشکل را بر طرف نمایید.

پیروز باشید

محمدحسین یاسین (1395/03/12  14:36): 0+

با تشکر فراوان از توجه شما به مشکلات مشتریان خود
با توجه به فرمایش شما تعویض آب را انجام می دهم. سوالی که داشتم این است که بعد از نعویض آب محلول افزایش دهنده pH نیز استفاده کنم؟ pH سیستمم حدودا 7.9 هست
سوال دیگرم این هست که قبل از این مشکلات افزایش بالای kH نیز pH کاهش زیادی داشت و بعضا مجبور به افزایش روزانه افزاینده pH بودم
علت کاهش ph چی میتونه باشه؟
با تشکر فراوان

پژمان اسلامی (1395/03/11  13:19): 0+

با سلام و احترام

با توجه به فرموده شما در خصوص مناسب بودن بقیه پارامتر ها احتمال افزایش pH غیر منطقی نمی باشد. اما در صورت رسوب مقداری باعث کاهش pH خواهد شد اما باز مقدار pH در آکواریوم شما کمی غیر منطقی به نظر می رسد.
و باز هم پیشنهاد ما تعویض و سیفون ۲۰ درصد از آب به میزان ۴ تا ۵ مرتبه است.

پیروز باشید

محمدحسین یاسین (1395/03/11  10:31): 0+

با تشکر فراوان از توجه شما
گونه های حساس را به تانک دیگری منتقل کردم و خدا رو شکر تلفات فقط مرجان بابل بود و باقی گونه ها مشکلی پیدا نکردند. یکی از دوستان می گفتند سختی بالا باعث رسوب کلسیم و منیزیم میشود و همین سبب کاهش PH می شود. درست هست چنین موضوعی؟

پژمان اسلامی (1395/03/11  10:00): 0+

با سلام و احترام

در صورتی که از نتایج تست ها مطمئن هستید و گونه های حساس ندارید با حذف تزریق و صبر می توانید به محدوده مناسب برسید.
البته نتایج آزمایشات کمی عجیب هستند چون میزان سختی بالا باغث افزایش شدید pH می شود که در سیستم شما این اتفاق نیفتاده است.
اما در صورت داشتن گونه های حساس لازم است با تعویض آب های ۲۰ درصدی هر ۲ روز یکبار مقادیر و پارا متر های آب را به حالت ایده آل نزدیک کنید.

پیروز باشید
دلفیران

محمدحسین یاسین (1395/03/11  08:23): 0+

با سلام و احترام
سوالی داشتم از حضورتون
متاسفانه به علت اشتباه در روش ترزیق محلول KH مقدار KH تانکم به حدود 21 رسیده که فوق العاده بالاست، مقدار pH هم 8 هست. از نتایج تست ها اطمینان دارم. لازم به ذکر است که تمام پارامترهای دیگر در محدوده نرمال هست. به ÷یشنهاد یکی از دوتان محلول متعادل کننده یونی هم تزریق کردم.
لطفا راهنماییم کنید
باتشکر

پژمان اسلامی (1395/02/22  11:45): 1+

با سلام و احترام

نوسانات pH در طول شبانه روز باعث افزایش مصرف KH نخواهد شد. این نوسانات اصولا به دلیل تغییر ساختار عمل فتوسنتز جلبک ها در طول شبانه روز اتفاق می افتد.
در این گونه موارد شما می توانید با افزایش تبادلات گازی آب آکواریوم یعنی تنظیم موج ساز ها به صورتی که بیشتر نوسانات سطحی را ایجاد کند و یا افزایش قدرت پروتئين اسکیمر ها می توانید تبادلات کازی را افزایش داده و دی اکسید کرین را از آب خارج و اکسیژن را بیشتر به آب آکواریوم وارد نمایید.
در این صورت می توانید میزان pH را ثابت نگهدارید.
برای کمک به ثابت نگهداشتن pH می توانید میزان سختی آب را بین ۷ تا ۸ dKH تنطیم کنید برای این منظور لازم است میزان مصرف آکواریوم خود را برای یک دوره ۱۴ روزه با تست میزان سختی به صورت ۳ روز در میان مشخص کنید و بر این اساس میزان مصرف روزانه محلول KH‌ Blend را مشخص نمایید.
برای تزریق این محلول هم می توانید مقدار لازم را به صورت دستی بعد از خاموش شدن لامپ ها به آکواریوم اضافه نمایید. تا کمترین تغییرات pH را در آب داشته باشید

پیروز باشید

محمدعلي تقديسي (1395/02/22  08:40): 0+

با سلام و خدا قوت،
بنده تانك نانو 150 ليتري all in one دارم و بدليل كمبود فضا نتوانستم از سامپ و رفيوجيوم استفاده كنم. اينطور كه پيداست مشكل اصلي اينگونه آكواريوم ها تغييرات شديد KH و PH در طي شبانه روز بوده كه اين امر اكثراً باعث بيحالي و پژمردگي برخي از مرجان هاي تانك شده و هنوز نتوانسته ام آنرا كنترل كنم. توضيح داده بوديد كه در موارد مشابه كه مصرف KH بالاست بهتر است از دوزينگ پمپ استفاده شود، اما متأسفانه دوزينگ تك كانال در بازار موجود نيست و هزينه چهار كانال هم كمي بالاست.
اگر راه حل ديگري براي ثابت نگهداشتن سختي وجود دارد لطفاً راهنمايي بفرماييد.
متشكرم.

mr.mansouri71@gmail.com(1394/11/21  18:25): 1+

سلام وخسته نباشید.
کی این محصول موجود میشه؟؟
چون هیچ حجمیش موجود نیست
ممنون

پژمان اسلامی (1394/08/02  17:02): 0+

با سلام و احترام

شما می توانید از ۵۰ میلی لیتر از این محصول برای افزایش یک درجه kH در سیستم خود استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که بهتر است در هر ۲۴ ساعت تنها یک درجه میزان kH را در سیستم خود افزایش دهید. تنها لازم است میزان kH را بین ۸ تا ۱۰ در آکواریوم خود نگهدارید.

شاد باشید


منوچهر m.j جباری (1394/08/01  21:32): 0+

باسلام وخسته نباشید خدمت مهندس اسلامی
بنده یک تانک ریف 500 لیتری مدتی است که راه اندازی کردم ومحصول kH Blend -Ballingset Element I روازدلفیران تهیه کردم والان KH تانکم روی 7هستش برای اینکه ادرجه سختی اب روبالاببرم در500لیتراب چقدر ازاین محصول رواضافه کنم .

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت