ماسه طبیعی دریایی

Natural Ocean Sand (Dolphiran)
ماسه طبیعی دریایی

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
5026 1 kg - - - - به زودی

بستر های ماسه ای به خصوص ماسه های طبیعی به شما در حذف بهتر و سریع تر موادی مثل آمونیاک، نیتریت و نیترات و پایدار شدن شرایط شیمیایی آب آکواریوم کمک می کند و به خصوص به شما در ثابت نگهداشتن مقدار PH با بالابردن ظرفیت بافری آب کمک خواهد کرد. در بیشتر موارد با قرار دادن مقدار مناسبی از ماسه های دریایی طبیعی در بستر به مورور زمان مقادیری از استرانسیم، کبالت، زینک و مولیبدیم در آب آزاد می شود. توجه داشته باشید بستر های ماسه ای در آکواریوم های معمولی نباید کمتر از ۷ سانتی متر و در آکواریوم های تپه مرجانی کمتر از ۱۵ سانتی متر، در ضمن در آکواریوم های خاصی که در آنها برخی از گونه های راس ها و یا مارماهی های باغی نگهداری می شود بهتر است که عمق ماسه ها حداقل ۲۰ سانتی متر در نظر گرفته شود.

مـــــشـــخـــصـــات

نـظـرات کـاربـران

پژمان اسلامی (1394/05/14  09:37): 1+

لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که به هر صورت این ماسه ها طبیعی هستند و با شستشو ساده به هیچ عنوان امکان حذف تمامی المان های جانوری از داخل ساختار آنها وجود ندارد و البته این المان ها در راه اندازی چرخه آکواریوم در آینده به شما کمک خواهند کرد.
اما برای استفاده لازم است ابتدا آنها را شسته و به آکواریوم خود اضافه کنید و آکواریوم رو به سرعت با آب پر کرده و حداقل از سیستم های هوادهی و گردش آب داخلی برای جلوگیری از ماند آب استفاده نمایید. این موضوع بسیار اهمیت داشته و جلوی گشترش آلودگی در بستر را می گیرد.
در حال حاضر نیز می توانید ابتدا ماسه ها را خالی کرده آکواریوم و ماسه ها را به صورت کامل بشویید و بعد از ذخیره آب RO به میزان لازم آنها را به تانک اضافه کرده و سیستم های گردش آب در آکواریوم خود را فعال کنید.

محمد گرامی (1394/05/14  00:46): 0+

سلام میشه لطف کنید نحوه ی صحیح شستن و تصفیه این نوع ماسه را توضیح بدین؟
به تازگی یک آکواریوم آب شور راه اندازی کردم که از این شن استفاده کردم با چندین بار شستشو و آب کشی آب کدر داخل ظرف نسبتا شفاف شد و ریختم داخل تانک خالی بعدش حدود 5cm با آب RO آبگیری کردم تا دو روز موند بوی بسیار نامطبوعی گرفت (شبیه لاشه حیوانات در حال تجزیه) مجبور شدم همه رو دوباره بیارم بیرون الان نمیدونم چیکارش کنم و مشکل از کجاست!
خواهشمندم کمک کنید ... با تشکر

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت