آنتیاس خط قرمز

Red Saddled Anthias (Pseudanthias flavoguttatus)
آنتیاس خط قرمز
Serranidae

لیست قیمت

کد سایز حدود اندازه توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
4268 S - - - - - به زودی
4269 M - - - - - به زودی
4270 ML - - ۴۵,۰۰۰ - - خرید
4271 L - - - - - به زودی
4272 XL - - - - - به زودی

این ماهی می تواند برای نگهداری بسیار چالش بر انگیز باشد تا زمانی که به خوبی با آکواریوم شما خو بگیرد. این ماهی از اعماق بیش از ۳۰ متری شکار می شود و شرایط نوری بسیار ملایم را ترجیح می دهد ولی می تواند خود را به مرور زمان با شرایط نور شدید آکواریوم سازگار کند. این ماهی به شدت در هنگام حمل و نقل و جابجایی دچار استرس می شود پس بهتر است در هنگام انتقال این کار با رعایت تمامی نکات استاندارد انجام شود. این ماهی بسیار آرام بوده و همیشه بهتر است آن را قبل از اضافه کردن ماهیان فعال دیگر به آکواریوم اضافه کرد و تا زمان خو گرفتن این ماهی به شرایط آکواریوم از اضافه کردن ماهی جدید خودداری شود. این ماهی نیز مشابه انتیاس های دیگر می تواند در گروه های کوچک به شرطی که یک ماهی نر به همراه چندین ماهی ماده قرار دادشته باشد زندگی کند. در آکواریوم لازم است صخره های بسیار زیاد و محیط های تاریک فراوان وجود داشته باشد تا فضای کافی برای آرام گرفتن در اختیار این ماهی قرار داده شود از طرف دیگر لازم است سطح تماس آب با هوا زیاد باشد تا سطح اکسيژن در آب همیشه در حد مناسب و ثابت باقی بماند.
وقتی که این ماهی به تازگی به یک آکواریوم معرفی می شود لازم است با انواع میگوهای خوراکی و یا میگوی آرتمیا تغذیه شود ولی در ادامه می توانید از انواع غذاهای آماده غنی شده با کیفیت بالا برای تغذیه این ماهی استفاده کنید. در صورت وجود یک سیستم رفرجیوم مناسب می توانید منبع غذایی زنده مناسبی را برای تغذیه در اختیار این ماهی قرار دهید.

مـــــشـــخـــصـــات

مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی
نام انگلیسی Red Saddled Anthias
خانواده گونه Serranidae
نام علمی Pseudanthias flavoguttatus
حداقل اندازه آکواریم 270 liter
سختی نگهداری سخت
رفتار صلح طلب
حداکثر اندازه 11 cm
فرم رنگی قرمز، سفید
رژیم غذایی گوشتخوار
مبدا اندونزی
مناسب برای تازه کارها خیر
شرایط آب 8.1-8.4 PH / 8-12 dKH / 22-26 °C / چگالی 1.023-1.025

نـظـرات کـاربـران

پژمان اسلامی (1394/12/10  08:23): 0+

با سلام و احترام

در صورتی که فیلتراسیون کاملی داشته باشید و از باکتری فیدر استفاده می کنید ممکن است برای مدت کوتاهی مقادیر نیترات و فسفات افزایش پیدا کند اما دوباره به حالت نرمال بر خواهد گشت.
و یک پیشنهاد سعی کنید تعدادی از خرچنگ های معمولی و هرمیت سازگار با شرایط آکواریوم خود را نگهداری کنید تا در این موارد به راحتی تمامی بقایای لاشه ماهی ها را پیدا کرده و از بین ببرند.

پیروز باشید

منوچهر جباري (1394/12/10  00:58): 0+

سلام اقاي اسلامي
مدت ٣روزهست كه اين انتياس ام داخل تانك مرده ومعلوم نيست بين كدوم صخره هستش معولا اون پناهگاهي كه هنكام ترس مخفي ميشد رو ازتانك بيرون اوردم اما نبود به خاطر وجود بلوتانك وپادربلو كه درتانكهم هست نميتونم زياد دستم رو داخل تانك ببرم ولايوراك هارو بيرون بيارم واقاي اسلامي بنده بازحمت تونستم نيترات وفسفات تانكم رو پايين بيارم حالا بااين اوضاع چه كاربايدبكنم

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت