مرجان کلت

Colt Coral / Cauliflower Colt Coral / Soft Finger Leather Coral (Klyxum sp.)
مرجان کلت
دریایی / قهوه ای مایل به زرد
Alcyoniidae

لیست قیمت

کد سایز توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
3007 S - - - - به زودی
3008 M - ۸۵,۰۰۰ - - خرید
3009 ML - - - - به زودی
3010 L - ۱۲۰,۰۰۰ - ۲ خرید
3011 XL - - - - به زودی

این مرجان یکی از مهاجم ترین گونه های مرجانی شناخته شده است و لازم است فاصله آن با مرجان های مجاور به خصوص مرجان سینولاریا حفظ شود. نگهداری از این مرجان بسیار ساده است و به راحتی می توانید از آن نگهداری کنید. این مرجان نیاز به نور متوسط تا قوی با ترکیب جریان متوسط تا قوی دارد. برای سلامت نگه داشتن آن لازم است میزان عناصر استرانسیوم، ید و عناصر نادر در آکواریوم در وضعیت مناسبی حفظ شود. این مرجان جلبک های همزیستی برای تولید غذا دارد ولی توصیه شده است با غذاهای مخصوص بی مهرگان شامل انواع پلانکتون غنی شده تغذیه شود. به صورت نرمال این مرجان بر روی یک پایه از جنس صخره زنده ویا تکه مرجانی به فروش می رسد که شما می توانید آن را به راحتی در ساختار صخره ای آکواریوم خود قرار دهید. ممکن است بعد از دریافت مخاطی در اطراف مرجان تشکیل شده باشد که بهتر است بعد از هم دمایی و تطبیق کامل با آب آکواریوم شستشو شود.

مـــــشـــخـــصـــات

نام انگلیسی Colt Coral
خانواده گونه Alcyoniidae
نام علمی Klyxum sp.
نام دوم Cauliflower Colt Coral
نام سوم Soft Finger Leather Coral
پرورشی دریایی
مناسب برای پاکسازی خیر
سختی نگهداری آسان
رفتار نیمه مهاجم
فرم رنگی قهوه ای مایل به زرد
مبدا فیجی, اندونزی
نورپردازی متوسط تا زیاد
جریان آب متوسط تا قوی
مکمل ها استرانسیم، ید، عناصر نادر
مکان قرارگیری همه سطوح
مناسب برای تازه کارها بلی
شرایط آب 8.1-8.4 PH / 8-12 dKH / 22-26 °C / چگالی 1.023-1.025

نـظـرات کـاربـران

منوچهر جباری (1395/04/27  20:25): 0+

سلام مجدد خدمت مهندس اسلامی
امروز در فروشگاه دلفیران با تست هانا که اقای گندمکار زحمت کشید تست هارو برام انجام دادن
ph 7.96
نیترات 34 وفسفات 6./.(شش صدم) شوری 19وسختی اب 10میباشد.اقای گندمکار فرمودند که باسیفون نیترات را در حدود 10برسانم واز بیوکلین شماره 2 به صورت روزانه یک میل به ازای هر صدلیتر اضافه کنم تا فسفات به 1 برسد بنده هم امروز بیوکلین شماره 2ونمک ریف لاور راخریداری کردم. .البته دوهفته هستش که یک روز در میان باکتری فیدر میزنم .اما چندتا سوال از محضر شما دارم 1.چند درصد سیفون بزنم وبعد ازاینکه سیفون راانجام دادم ودر کنار ان از باکتری فیدر وبیوکلین استفاده کردم سیفون بعدی رو کی انجام بدم .2به نظرتون چقدر زمان میبره تا فسفات به 1برسه .وزمانی که فسفات به 1رسید استفاده از محصول راقطع کنم یا که ادامه بدم

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/04/28  11:52): 0+

با سلام و احترام

مشخص کردن میزان تعویض آب بستگی به وضعیت و شرایط آکواریوم شما خواهد داشت و این روند را باید تا زمانی که میزان نیترات به محدوده مناسب برسد ادامه دهید. در نظر داشته باشید که می توانید تعویض آب آکواریوم خود را به میزان ۲۰ درصد و هر ۴۸ ساعت یکبار تا زمانی ادامه دهید که میزان نیترات و فسفات در محدوده مناسب قرار بگیرد و بتوانید به تنهایی با تزریق باکتری فیدر شرایط آب را کنترل کنید.

شاد باشید

منوچهر جباری (1395/04/23  23:21): 0+

سلام اقای اسلامی من یک تانک 120در عرض 40وارتفاع 80 دارم نور تانکم 2عدد لامپ 46وات دلفیران است مرجان کلت توی تانکم خیلی خوب خودش رو باز میکنه اما دوسه روز هست که متوجه شدم پولیپ هاش اون طور که باید باز بشه نیست مشگل ازکجاست ایا این نور براش کفایت نمیکنه یا که پارامترهای اب خوب نیست

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/04/24  08:59): 0+

با سلام و احترام

این نور برای این نوع مرجان کافی است. بهتر است پارامتر های سختی، pH، نیترات و فسفات را اندازه گیری نمایید و نتایج را ارسال کنید تا بتوانم بهتر شما را راهنمایی کنم.

پیروز باشید

منوچهر جباری (1395/04/10  21:06): 0+

باسلام وقبولی طاعات وعبادات
ایا مختصر راهنمایی در مورد تکثیر این مرجان رودر سایتتون قرار میدید.واینکه بعد از برش امکان رشد جای بریده شده وجود دارد وایا هنگام برش شاخه چیزی ترشح نمیشود که باعث اسیب این مرجان شود

پژمان اسلامی پاسخ داد(1395/04/11  16:15): 0+

با سلام

اولین نکته اینکه برای تکثیر باید حتما شرایط آب در حد بسیار ایده آب باشد و بعد لازم است برای ایجاد امکان ترمیم سریع بافت بریده شده میران ید در آب در دقیقا بین ۰.۰۶ تا ۰.۱ تنظیم گردد.
برای برش حتما از تیغ جراحی تمیز و تیز استفاده شود و مرجان در کنار ماهی و جریان بسیار زیاد قرار داده نشود. یک پایه مناسب برای قرار دادن پایه بریده شده بر روی آن باید در نظر گرفته شود.
دقت کنید در صورت وجود آلودگی در آب به خصوص بیماری های مربوط به مرجان ها که تشخیص آنها بسیار مشکل است این پروژه با شکست مواجه خواهد شد و ممکن است حتی مرجان مادر را نیز از دست بدهید.

پیروز باشید

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت